Verkstad, Reservdelar & Ekonomi


Fagerströms Maskinservice AB är beläget i Vimmerby, har sedan urminnes tider sysslat med service och reservdelar till Rottnes skogsmaskiner. Idag är det fortfarande Rottne skogsmaskiner men också Massey Ferguson traktorer, Kverneland, Nordfarm och Trejon produkter, Weidemann och Avant kompaktlastare mm som är vårt focus.
 
Företaget ägs av Fagerströms Maskin AB och vi har 40 års yrkeserfarenhet i branschen. Vilket gör att 
Fagerströms Maskinservice  har erfarenhet av just din maskin och  därmed kan ge din maskin en pålitlig service.
 
Ge oss chansen att visa vad vi går för, vi är här för din skull!
 
 
 

Ekonomi

Elin

Telefon: 049279759
E-post: ekonomi@fagerstromsmaskin.se

Reservdelar lantbruk

Anders 

Telefon: 0492-79756
E-Post: anders1@fagerstromsmaskin.se

Kväll och helg:

Telefon: [049279766]

Reservdelar skog

Stefan 

Telefon: 0492-797 51
E-post: stefan@fagerstromsmaskin.se

Kväll och helg:

Telefon: [049279766]

Verkstad Skog och Lantbruk


 

Daniel (Lantbruk)

Telefon:0492797 52
E-post: daniel@fagerstromsmaskin.se

 

Anton (Lantbruk)

Telefon:0492797 55
E-post:anton@fagerstromsmaskin.se

 

Olliver (Lantbruk)

Telefon:049279754 
E-post: olliver@fagerstromsmaskin.se

Anders (Snabbverkstan)

Telefon: 0492 797 64
E-post: 

Kjell Åke (Snabbverkstan)

Telefon: 0492 797 69
E-post: 
 
 
Vår service partner i Gamleby området är Wingerstads Motorverkstad. Se bild nedan:

Telefon 0493-600 19
 
Fagerströms Maskin AB  •  Turbingatan 8  •  598 40 VIMMERBY  •  Telefon: 0492-797 60  •  Fax: 0492-17004  •  E-post: info@fagerstromsmaskin.se